Bağırsak

Bağırsak Florası Dengesizliği Nedir?

mom and daughter
  • Bağırsak mikrobiyotası, bağırsağın iç duvarını kaplayan hücrelerin çoğalmasına ilişkin karmaşık süreçlerde görev alır.
  • Vücutta zararlı mikroorganizmaların istilasını önleyen bir koruyucu bariyer işlevi görür.
  • Bağışıklık sisteminin fonksiyonlarını düzenler.
  • Besinlerin sindirilmesine yardımcı olur.
  • Çeşitli vitaminleri ve diğer yararlı maddeleri sentezler.

Bu kompleks ekosistem, tüm vücudun sağlığı üzerinde etkilidir.

Kullandığınız antibakteriyel ilaçlar veya yetersiz beslenme gibi faktörlerin yanı sıra ani sıcaklık değişiklikleri, seyahat, çevre kirliliği, hormon kullanımı, stres gibi durumlarda da hassas mikrobiyota dengesi bozulabilir

Devamını oku

Bağırsak Sağlığı

mom and daughter

Bağırsak sağlığı; bağırsak fizyolojisi, anatomisi haricinde sindirim sisteminde yaşayan mikroorganizmaların dengesini de ifade eder. Sağlıklı bağırsaklara sahip olmak genel sağlığımız ve bağışıklık sistemimiz için çok önemlidir.

Bağırsakta bizimle birlikte yaşayan 100 trilyon civarında olan bakteri, maya ve virüslere “bağırsak mikrobiyomu” veya “bağırsak florası” denir. 1
Bu küçük canlıların bazıları insan sağlığı için faydalı ve önemli iken, bazıları özellikle çoğaldıklarında zararlı olabilir. Bu yüzden bağırsak sağlığı tanımında “denge” terimi kullanılır.

Bağırsak florası (mikrobiyomunu) ve genel sağlığı iyileştirmek için bilimsel çalışmalarla…

Devamını oku

Nereden Satın Alabilirim?

Enterogermina'yı eczanelerden reçetesiz satın alabilirsiniz. Size en yakın eczaneyi bulmak için:

Enterogermina web sitesinden çıkmak üzeresiniz.

Bu link yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Sanofi, bu şirket dışı web sitesinin içeriğinden sorumlu değildir. Bu web sitesi Türkiye Cumhuriyeti yasa ve yönetmeliklerine uymayabilir ve içeriği T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan metinlerden farklı olabilir.

Devam etmek istiyor musunuz?

Devam etmek için tıklayınız.