Çocuklarda Bağırsak Mikrobiyotası

Doğarken çocukların bağırsak mikrobiyotası yoktur. Yaşamının ilk dakikalarında, annenin mikroorganizmaları ve ortamdaki mikroorganizmalar ile temas ederek oluşmaya başlar.

Doğum yöntemi bağırsak mikrobiyotasının yapısını belirleyen önemli bir faktördür. Normal doğumda bebek annenin doğum kanalından geçerek bağırsak mikrobiyotasındaki ilk bakterileri alırken, sezaryen doğumda, annenin vajinasıyla temas oluşmaz ve başka bir mikrobiyota yapısı ortaya çıkar.

Bir yenidoğanın bağırsak mikrobiyotası 200'den fazla türde mikroorganizmadan oluşur. Bu mikroorganizmalar, sağlıklı bağırsak alışkanları, besin emilimi, vitamin sentezi gelişimine yardımcı olabilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

Bağırsak mikrobiyotası, vücudun sağlığı ve normal işlevine devam etmesini sağlamak için bir denge durumunda kalmalıdır.

Nereden Satın Alabilirim?

Enterogermina'yı eczanelerden reçetesiz satın alabilirsiniz. Size en yakın eczaneyi bulmak için:

Gizlilik ve Çerez İlkeleri

Vestibulum vestibulum congue ligula, nec dictum nisi interdum ut. Curabitur consequat vestibulum velit at pretium. Etiam fermentum non odio non feugiat. Duis sollicitudin ultrices arcu id porta. Vestibulum lobortis felis felis. Mauris quis posuere neque. Proin eleifend odio non dolor pharetra luctus. Cras tristique neque eget diam rhoncus, eu porttitor enim suscipit. Praesent aliquet velit sit amet risus viverra accumsan. Praesent eu odio eros. Ut faucibus tellus in nulla lacinia sagittis. Nam sit amet tempus justo. Quisque dapibus, nibh et condimentum dignissim, nisi nibh accumsan nisi, sit amet semper sem enim et risus.

Morbi placerat faucibus sem, sit amet finibus nisl imperdiet ac. Proin cursus sit amet ante ac efficitur. Integer id ex venenatis, fermentum risus at, pulvinar felis. Vestibulum finibus varius convallis. Sed pharetra turpis nunc, ut gravida nisi faucibus id. Sed convallis ipsum tincidunt venenatis blandit. Ut luctus varius turpis sit amet finibus.

Enterogermina web sitesinden çıkmak üzeresiniz.

Bu link yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Sanofi, bu şirket dışı web sitesinin içeriğinden sorumlu değildir. Bu web sitesi Türkiye Cumhuriyeti yasa ve yönetmeliklerine uymayabilir ve içeriği T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan metinlerden farklı olabilir.

Devam etmek istiyor musunuz?

Devam etmek için tıklayınız.