Probiyotik

Probiyotik Nedir? (Nasıl Kullanılır?)

mom and daughter

Bağışıklık sistemi; vücudu enfeksiyonlara ve diğer hastalıklara karşı koruyan, karmaşık ve çok katmanlı bir sistemdir. Bağışıklık sisteminde vücudun o güne kadar karşılaştığı tüm antijenlerin (mikropların) kaydı tutulur; bu mikroplarla bir daha karşılaşıldığında, bağışıklık sistemi mikropları tanıyarak devreye girer ve hastalık oluşturmalarının önüne geçer.

Probiyotikler; enfeksiyona ve hastalıklara sebep olan bakterilerin aksine, sindirim sistemi ve deri başta olmak üzere çeşitli vücut sistemlerinin dengeli biçimde çalışmasına yardımcı olan yararlı bakteri ve mayalardır. Zararlı bakterilerin hastalık yapıcı etkilerinin ortadan kaldırılmasında da büyük bir rol oynayan yararlı bakteriler, vücutta doğal olarak bulunur.

Vücudumuz, hücrelerimizin yanı sıra mikrobiyota/mikrobiyom adı verilen bir sisteme de sahiptir. İnsan vücudundaki tüm mikroplar (bakteriler, mantarlar, virüsler, protoza, vb.) bu sistemin bir parçasıdır ve her bireyin vücut mikrobiyomu farklıdır.

Devamını oku

Probiyotikler ve Mikrobiyomlar

mom and daughter

Probiyotikler, tüketildiğinde veya vücuda uygulandığında kişinin sağlığı için faydalı olması amaçlanan canlı mikroorganizmalardır. Yoğurtta ve diğer fermente gıdalarda ve besin takviyelerinde bulunabilirler. İnsanlar genellikle bakteri ve diğer mikroorganizmaları zararlı “mikroplar” olarak düşünseler de çoğu aslında faydalıdır. 1

Mikrobiyom ise vücudu sağlıklı tutmak için birlikte çalışan, tıpkı bir orman gibi, çeşitli organizmalardan oluşan bir topluluk olarak düşünülebilir. Mikrobiyom, vücudunuzun üzerinde ve içinde yaşayan trilyonlarca mikroptan oluşur. Bu mikroplar şunların birleşimidir: Bakteriler, mantarlar (mayalar dahil), virüsler ve tek hücreliler. Mikrobiyom vücudun doğal bir parçasıdır ve herkesin mikrobiyomu parmak izi gibi benzersizdir, herkes farklı mikrobiyal canlılara sahiptir, ikizlerin bile mikrobiyomları farklıdır.

Devamını oku

Probiyotik İle Bağışıklık Güçlendir

mom and daughter

Bağışıklık sistemi, bir canlıdaki hastalıklara karşı koruma yapan, zararlı hücreleri tanıyan vücudun savunma sistemidir. Bağışıklık sistemin güçlü olması virüslerin sebep olduğu hastalıklar gibi pek çok hastalığa karşı bizi korumaktadır. Bağışıklık sistemini normal fonksiyonunu devam ettirebilmesi için vücut belirli vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar.

Enterogermina’nın Bağırsakta Sentezlediği Vitaminler

  • B6 Vitamini
  • B2 Vitamini (Riboflavin)
  • B1 Vitamini (Tiyamin)
  • B7 Vitamini (Biyotin)
  • K Vitamini
Devamını oku

Nereden Satın Alabilirim?

Enterogermina'yı eczanelerden reçetesiz satın alabilirsiniz. Size en yakın eczaneyi bulmak için:

Enterogermina web sitesinden çıkmak üzeresiniz.

Bu link yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Sanofi, bu şirket dışı web sitesinin içeriğinden sorumlu değildir. Bu web sitesi Türkiye Cumhuriyeti yasa ve yönetmeliklerine uymayabilir ve içeriği T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan metinlerden farklı olabilir.

Devam etmek istiyor musunuz?

Devam etmek için tıklayınız.