Mobil Menü

 

ÇOCUĞUNUZUN SİNDİRİM SİSTEMİNDE DENGE, OKULA DÖNÜŞTE DE YANINDA!

Bağırsak florası tıpkı parmak izi gibi kişiye özeldir. Bağırsağımızdaki yararlı bakteriler; besinlerin sindirilmesinden, enfeksiyonlarla mücadeleye ve vücudun toksinlerden korunmasına kadar birçok göreve sahiptir.

Okula dönüş gibi durumlarda flora dengesinin bozulması yani dışarıdan zararlı bakterilerin bağırsağa yerleşmesi, sistemi düzensizliklerine ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olabilir. Bu durumu başlangıçta engellemek için probiyotik takviyesi ürünler kullandığımızda hastalık oluşturabilen bakterilerin yerleşmesini azaltırız ve çocuklarımızı hastalıklara karşı daha fazla korumuş oluruz. Bu yüzden, sonbahar döneminde kreş ve okullarda en az 3 ay probiyotik takviyesi alınması ile yapılan çok sayıda bilimsel çalışmada, solunum yolu enfeksiyonlarının anlamlı oranda azaldığı bildirilmektedir.

Okula dönerken çocuklarda görülen sindirim sistemi düzensizlikleri ve bağışıklık sistemi değişikliklerinin başlıca sebepleri:

  • Beslenme alışkanlıklarının değişmesi
  • Biyolojik saatin değişmesi
  • Okul stresi
  • Sınıf arkadaşlarıyla bakteri alışverişi

Okula dönüşte uyku düzeninin değişmesi, okul stresi, çocuklar arasındaki mikropların alışverişi ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi gibi faktörler çocukların bağışıklık sistemini, sindirim sistemini ve bağırsaklarında bulunan yararlı bakterileri etkiliyor. Bu değişiklikler, çocukların okulda devamsızlık yaşamasına neden olabiliyor. Okula dönerken probiyotikler yani yararlı bakteriler, çocuğunuzun bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini dengelemeye yardımcı olmak için etkili bir çözüm olabilir.

Dünyada 60 yıldır güvenle kullanılan Enterogermina®, içeriğindeki probiyotik mikroorganizmalar sayesinde sindirim sisteminin dengelenmesine ve bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı oluyor. Yetişkin formunun içeriğinde 4 milyar, çocuk formunda ise 2 milyar yararlı bakteriyi barındıran Enterogermina®; gelişmiş üretim teknolojisi sayesinde gluten, katkı maddesi ve koruyucu madde içermiyor. Sadece saf su ve spor formdaki probiyotik mikroorganizmalardan oluşan Enterogermina®; tatsız, kokusuz ve renksiz** olma özelliği ile hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından kolayca kullanılabilir. Dünyanın tercih ettiği probiyotik Enterogermina®, okula dönüşte de çocuğunuzun sindirim sistemini düzenlemek ve bağışıklık sistemini desteklemek için ebeveynlerin yardımcısı.